Czym w ogóle jest strona responsywna?

Najprościej mówiąc, jest to witryna, która dopasowuje się do rozdzielczości ekranu, na którym aktualnie jest wyświetlana. W dzisiejszych czasach korzystanie z Internetu na smartfonach, czy tabletach to rzecz naturalna i nikogo nie dziwi, dlatego bardzo ważne jest, aby strona była dopasowana również do tych urządzeń.

Dlaczego warto zadbać o działanie strony na urządzeniach mobilnych?

Dlatego, że obecnie – jak mówią statystyki – 50 % całego ruchu w Internecie, wykonywane jest z pozycji smartfonów. To chyba wystarczający argument przemawiający za korzyścią strony responsywnej. Nie można lekceważyć tak znaczącego trendu, dlatego wersja mobilna każdej strony to absolutny must have. Posiadanie takiej witryny daje nam o wiele szersze możliwości kontaktu z klientem i nie wyklucza nas u użytkowników korzystających głównie ze smartfonów. Warto również dodać, że responsywność podnosi naszą ocenę u robotów Google, co ma bezpośredni wpływ na pozycje naszej strony w wyszukiwarce.

Jak działają strony mobilne?

To nic innego jak dopasowanie elementów na stronie do okna przeglądarki. Naturalne jest, że nie wszystkie elementy witryny są w stanie funkcjonować w wersji responsywnej. Dobra strona mobilna nie jest „mniejszą wersją” standardowej strony. Często należy zrezygnować z niektórych elementów, aby witryna wyświetlana na smartfonie czy tablecie pozostała przejrzysta i przyjazna w obsłudze.

Chcesz zobaczyć jak to działa?
Przykład responsywnej witryny.